Suomenhevosten ikäluokkalähdöt 2019

Alla on osoitteesta http://www.hippos.fi/raviurheilu/ohjastajat_ja_valmentajat/ikaluokkalahtoja_2019 kopioituja tietoja suomenhevosten ikäluokkakilpailuista. Ota avuksesi kilpailuohjelman suunnitteluun.

3 v. suomenhevoset/kylmäveriset

pe13.9.KuopioVarsakunkku-karsinta
pe4.10.KuopioVarsakunkku-karsinta
pe18.10.PoriJunnustartti-karsinta
su27.10.SeinäjokiVarsakunkku-karsinta
ti5.11.TampereJunnustartti-karsinta
la16.11.SeinäjokiVarsakunkku-finaali
to29.11.LahtiJunnustartti-karsinta
ke11.12.HelsinkiJunnustartti-finaali

4 v. suomenhevoset/kylmäveriset

to28.3. KuopioSHKL Cup -karsinta
ti 9.4.TampereSHKL Cup -karsinta
to18.4.JyväskyläSHKL Cup -karsinta
to25.4.Lahti SHKL Cup -karsinta
su28.4. Kuopio Hippos-sarja 
su12.5. Forssa SHKL Cup -karsinta
ma27.5.Oulu SHKL Cup -karsinta
ti 4.6. Tampere HögforsGST Kriterium-koe 
la8.6.JyväskyläSHKL Cup
to13.6. Seinäjoki Hippos-sarja 
ma 25.6.KaustinenPikkupelimanni-karsinta
pe 5.7.KaustinenPikkupelimanni
la20.7.MikkeliPikkumestaruus
la3.8.LahtiPikkuprinssi
la10.8.SavonlinnaVarsakunkku-karsinta (t)
ma 26.8.OuluOulu Express –karsinta
to29.8.LahtiOulu Express –karsinta
la 7.9.OuluOulu Express
pe13.9.KuopioVarsakunkku-karsinta (o/r)
pe13.9.KuopioVarsakunkku-karsinta (t)
ti 24.9.TampereKriterium-karsinta
la 5.10.TampereKriterium
pe 18.10.PoriSatakunta-ajo -karsinta
su27.10.SeinäjokiVarsakunkku-karsinta (o/r)
la 2.11.PoriSatakunta-ajo
pe22.11.KuopioVarsakunkku-finaali

5 v. suomenhevoset/kylmäveriset

la11.5. Lahti 
pe17.5.SeinäjokiVarsakunkku-karsinta (o/r) 
to30.5.MikkeliVarsakunkku-karsinta (t)
su2.6.KaustinenIlkka-ajon karsinta
ke5.6. Helsinki Derbysarja
to13.6.Seinäjoki Ilkka-ajon finaali 5 ja 6v
pe21.6. Härmä Speedex-lähtö 
ma24.6.KuopioVarsakunkku-karsinta (t)
to4.7.MikkeliVarsakunkku-karsinta (o/r)
ke10.7.HelsinkiTawaststjernan Muistoajo
su21.7.MikkeliVarsakunkku
su4.8.LahtiPikkukunkku
to 15.8.JyväskyläKillerin Derby –karsinta
la 24.8.JyväskyläKillerin Derby
to 12.9.Lappeenranta Villinmiehen Tammakilpa -karsinta
la 28.9.Lappeenranta Villinmiehen Tammakilpa
pe12.11.JyväskyläTammaderby-karsinta
la23.11.JyväskyläTammaderby


Suomenhevosten nuorten ja tammasarjat

Tämä lista on epävirallinen ja saattaa sisältää virheitä. Heppajärjestelmässä on ajantasalla olevat kilpailukutsut.

Ylivieska 7.6. tammasarja
Joensuu 9.6. nuorten sarja
Kausala 9.6. nuorten sarja
Oulu 10.6. tammasarja
Pori 11.6. tammasarja
Kannus 16.6. nuorten sarja
Härmä 21.6. tammasarja
Kauhava 23.6. nuorten sarja
Jyväskylä 27.6. nuorten sarja
Halsua 30.6. nuorten sarja
Hankasalmi 3.7. nuorten sarja
Tampere 9.7. nuorten sarja
Seinäjoki 11.7. tammasarja
Jämsä 14.7. nuorten sarja
Lahti 16.7. tammasarja
Kalajoki 20.7. nuorten sarja
Turku 26.7. nuorten sarja
Lapua 27.7. nuorten sarja
Pori 30.7. nuorten sarja
Jyväskylä 15.8. nuorten sarja
Seinäjoki 16.8. nuorten sarja
Kuopio 19.8. tammasarja
Kouvola 22.8. tammasarja
Turku 23.8. tammasarja
Kuopio 30.8. nuorten sarja